Doporučujeme: Stahovač videí z YouTube | Italo.cz | Měření rychlosti internetu | Snadné sdílení souborů | TV program | Zkracovač dlouhých adres | Zkus to jinak - logicky

Cissyn blog — Fantazie nevede k šílenství

16. kapitola

Datum: 3. 12. 2008 19.37 | Autor: Cissy | 3755× | Kategorie: Krev či voda? | Komentáře: 14

Trochu depresivní kapitola... nevím, jestli jste zrovna na tohle u mě zvyklý... ale o zvyklosti se asi nedá moc mluvit, když jsem už dlouho nepřidala, že?

Jinak, držte mi palce, děcka - v sobotu jdu na scio testy. Musím se pochlubit, že už jsem ostužkovaná (na maturanta, samozřejmě), se třídou jsme byli v Praze.... teď už jen maturiťák a je to v pohodě, ne? :D

Možná je kapča trochu kratší... ale jak už jsem říkala v minulých článcích, mějte trochu trpělivosti s maturantem :)


 

Uplynulo opět několik let. Jack ani Sue se nenadáli a Chris už měl nastupovat do třetího ročníku. Blížil se konec prázdnin.

Začátek školy byl trochu hektický. Než se Chris zaklimatizoval, bylo čtvrtletí pryč. Ale pak byly jeho výkony ve škole velice dobré. Našel si spoustu nových přátel, ale jeho nejlepší kamarádkou zůstala i nadále Amanda.

Amanda měla blonďaté vlasy, byla štíhlé sportovní postavy, nosila ráda náušnice nejrůznějších tvarů a s postupem let začala nosit i brýle. S Chrisem si opravdu rozuměla. Byli známá dvojka.

Byly ale chvíle, kdy si s nimi jejich profesoři a světlonoši opravdu nevěděli rady.

 

Chris seděl v obýváku a s útrpným výrazem sledoval svého psa, který se válel na zemi.

„To je už pátý den, co stávkuješ! Ty máš být asistentský pes a ne nějaký gaučový pes! Nechtěl bys se sebou něco dělat? Co třeba začít se starat o svého pána? Vždyť před chvílí mě mohlo zajet auto a ty nic! S takovou se budu muset držet doma!"

 

Chris už druhým dnem rodiče pořádně neviděl. Měli zase nějakou pohotovost v práci. Vždy v době oběda a večeře za ním zaskočil Leo, aby ho zkontroloval. Musel přiznat, že se mu moc nelíbilo, když s ním jeho rodiče netrávili tolik času, kolik předtím.

Něco se mu na tom nezdálo. Leo se nedostavil na oběd. Ne, že by si na tom nějak zakládal, jen se mu nelíbila myšlenka na to, že zůstal sám v prázdném domě.

 

Rozhodl se, že nastal čas zastavit se u rodičů v práci. Měl tam přístup, to věděl.

„Terry, jdeme! Já tě žádám, aby ses opět chopil svých povinností, tudíž dávat pozor, a vyrazil se mnou za rodiči!"

Terry se jen převalil a zavřel oči.

‚No nic, tak půjdu radši sám‘, pomyslel si.

 

Chris nikdy nešel tak opatrně, jako dnes. Přece jen, bylo to už dávno, co šel bez doprovodu jeho psa nebo kohokoliv jiného.

Během necelých třiceti minut byl na vrátnici budovy FBI ve Washingtonu. Vrátný ho hned poznal.

„Ahoj, Chrisi! Kde máš chlupáče?"

„Koho?" Chrise tohle oslovení zmátlo. Moc tomu nerozuměl.

„Kde máš psa?"

„Ach, Terry zůstal doma. Trochu se mu nechtělo. Asi začal stávkovat, nevím."

„Chápu, taky bych to někdy pověsil na hřebík. Tak já asi zavolám rodičům."

Chlapec trpělivě čekal, až si pro něj někdo přijde. Asi za pět minut přišla Lucy.

„Ahoj Chrisi, pojď nahoru. Kde máš psa?"

„Doma," Chrisovi se nelíbilo, že si pro něj nepřišli rodiče. Něco se muselo stát. Proč by ho jinak vyzvedávala Lucy?

„Stalo se něco?"

„Až nahoře," Lucy se zamračila. Nechtěla o tom tady mluvit. Přece jen - bylo to tajné.

Chris byl z toho trochu vedle. Nechápal, proč je Lucy tak tajnůstkářská.  Jen teď doufal, že se rodičům nic nestalo.

Cesta do třetího patra budovy snad nikdy nebyla tak dlouhá. Chrisovi se zdálo, že jedou už půl hodiny. Nicméně tomu tak nebylo - nejeli ani pět minut.

Chrisovi se ohromně ulevilo, když v jejich hromadné kanceláři spatřil mimo jiné i jeho rodiče.

„Mami, tati," vydechl a velice rychlým krokem došel ke svým rodičům.

Sue byla šťastná, že konečně může vidět svého syna, neměla vůbec šanci dostat se domů - tahle pohotovost se jí nikdy nepozdávala. A teď tím méně, když měla Chrise doma. Celé dny se nebyla schopna soustředit, protože nevěděla, jak se jejímu dítěti vede. Naštěstí pořád ještě měla určité spojení přes Lea.

Jack vzhlédl od počítače a usmál se. Konečně měl aspoň malý důvod zanechat práce a oddechnout si. Jack cítil, jak mu z hrudi odpadl těžký balvan. Hned se cítil lehčí.

Co se děje? Proč jste se neozvali už několik dnů? Je to od vás velice nezodpovědné," Chris se zamračil.

„Když už jsme u té nezodpovědnosti, kde máš psa?" Jacka velice znepokojilo, když si všimnul, že je Chris sám. Terryho neměl od toho, aby ho nechával doma, přece.

„Kdybys byl doma, tak víš, že Terry je poslední dobou trochu divný. Vůbec neposlouchá, chová se jako obyčejný domácí mazlíček... nevím, co s ním," Chris si povzdechl.

„Tak jsi měl zavolat Leovi, on by s tebou přišel," Sue se na svého syna dívala docela přísně.

„Jenže Leo taky nemá čas vždy, víš? Nechci ho vyrušovat od práce," chlapec se zamračil.

„No tak, nechte ho. Přece ho tady nebudete ztrapňovat před námi, ne?" ozvala se Lucy a ostatní se začali smát.

Jack se jen ušklíbl a jak si všiml, tak ani Chris ani Sue si toho, co říkala Lucy, nevšimli.

Chrisovi rodiče se pak šli domluvit s jejich vedoucím, že si zajdou se synem na oběd a pak ho doprovodí domů. Jako jejich syn měl právo vědět o tom, co se dělo. Pokud se to týkalo přímo toho, že se rodiče dítěte nevrátí oba domů delší dobu, dítě o tom mělo být informováno. Vlastně bylo trochu proti předpisům, když manželé pracovali ve stejném útvaru. Vedení to ale radši neřešilo.

 

„Tak, co se děje? Proč jste už delší dobu nepřišli domů? Mohli jste mi aspoň nechat vzkaz. Klidně jste ho mohli poslat po Leovi, ne?" Chris byl trochu naštvaný, že ho rodiče nechali bez informací.

„Chrisi, je nám opravdu líto, že jsme ti nedali vědět, co se děje, ale... nemohli jsme. Byli jsme v terénu, v přestrojení. Nesměli jsme tebe ani nikoho jiného ohrozit. Bylo by to pro tebe velice nebezpečné. Však jistě víš, co tím myslím..." Jack byl nezvykle vážný. Ne, že by byl paranoidní, ale něco na té restauraci se mu nelíbilo. Jistě, chodili tam často, avšak dnes se mu zdálo něco divného.

Sue, pojďme odtud pryč. Necítím se tady teď dobře," Sue se podivila nad Jackovou reakcí, ale nedala to nijak najevo. Jen kývla, chytila Chrise a odváděla ho směrem k východu. Právě u vchodových dveří se to stalo...

 

***

 

Damien byl spokojený. Lepší život si nemohl přát. Přes očekávání všech se dostal do Zmijozelu. Jeho rodiče nad ním ale nezanevřeli jen proto, že byl trochu jiný.

Spřátelil se s Dracem Malfoyem a jeho bratrem-dvojčetem Snakem J. Oba chodili samozřejmě do Zmijozelu. Jeden rozdíl ale mezi nimi byl, i-když nepatrný. Draco měl šedé oči a Snake je měl tmavě modré. Vlastně ty rozdíly byly dva: Snake byl asi o pět centimetrů menší než Draco.

Ovšem oba bratři byli velice populární mezi dámskou populací v Bradavicích.

Damien hrál v kolejním mužstvu jako střelec. Šlo mu to pěkně od ruky. Jeho rodiče mu psali dvakrát týdně, on jim odepisoval jen jednou. Tak to bylo domluveno - musel přece šetřit lesy a sovy.

Vždy byl nadmíru potěšený, když se jim podařilo vyhrát nad Nebelvírem. I díky tomu se stal Snapeovým oblíbencem, stejně jako bratři Malfoyovi, kteří hráli také v kolejním družstvu - Snake jako chytač a Draco jako střelec.

Damien byl dobrý v magii s hůlkou - tedy v kouzelných formulích a v přeměňování. Obrana proti černé magii ho sice docela bavila, ale přeměňování bylo lepší. Lektvary - tak to byl ztracený případ. Nedokázal se na to moc soustředit. Proto začal dostávat speciální lekce „umění koncentrace" od profesora lektvarů.

 

Na bratra ani moc nemyslel. Ze začátku, když viděl Draca se Snakem, jak si rozumí, tak nedokázal nepřemýšlet nad tím, jaké by to bylo, kdyby s nimi Chris žil - samozřejmě kdyby slyšel.

Se svým hluchým bratrem nechtěl nic mít. Nikdo ani nevěděl, že má bratra. A tak to mělo i zůstat.

Na druhou stranu - teď měl zdravou sestru. Anis Potterové byly asi dva roky. Docela rychle se stala středem pozornosti. A k neskonalé Damianově radosti nebyla hluchá. Ale James s Lili začali dokonce i s Anis navštěvovat kurzy znakové řeči. Damiena to docela rozladilo. Nakonec se i on nechal přemluvit ke kurzům. Nadšený z toho alenebyl.

 

Předpokládal sice, že Sirius udržuje s Chrisem kontakt, ale moc se o to nezajímal. Jak věděl, tak jeho rodiče byli vždy celí žhaví, aby věděli nějaké novinky ohledně jejich mladšího syna. Docela ho překvapilo, když mu došlo, že Chris svým biologickým rodičům nepíše.

 

On osobně doufal, že svého bratra už nikdy neuvidí.

 

***

 

Chris byl úplně šokovaný, když ho jeho otec strhl k zemi. On a Sue byli na zemi hned v zápětí.

Chlapec byl úplně ohromen, když viděl, jak se tříští sklo.

 

„Leo, přenes si Chrise k sobě," zasténal bolestí Jack. Něco se mu zařezávalo mezi lopatky. Jen doufal, že se z toho dostanou.

K jeho překvapení se opravdu Chris o několik sekund později přenesl. Jack se podíval do očí své ženě. I ona měla v očích bolest.

„Miluji tě," zašeptal a svá slova doprovodil i znakem.

„Já tebe taky, Jacku. I Chrise," Sue jen v zorném poli uviděla, jak k nim někdo jde. V tu chvíli věděla, že tohle nemají šanci přežít. Jediné štěstí bylo, že se jim povedlo zachránit Chrise. Bylo jí naprosto jasné, že na takové dálky jde přenést pouze jedna osoba. I Jack to věděl. Sue byla v příštím okamžiku taktéž přenesena. Jackovi se ohromně ulevilo. Jeho rodina bude zachráněna. Aspoň oni dva... z dálky uslyšel jejich ohromené výkřiky, když se přenesli. Náhle ho komicky napadlo, že Leo bude mít problémy. Prozrazení - ale šlo o záchranu života rodiny, z toho se dostane.

„Co to bylo za trik, šmejde? Kde je ta tvá blonďatá mrcha?"

„Není to mrcha," dostal ze sebe s obtížemi. Svět se mu začal ztrácet před očima. Cítil, jak mu z rány na zádech vytéká krev.

„Tohle byla tvá poslední slova. Sbohem, šmejde," zavrčel útočník.

„Miluji vás," vydechl a jeho poslední myšlenka byla u jeho manželky a dítěte.

 

***

 

Lea šokovalo, když se ozval hlas jeho švagra Jacka. Věděl, že se jedná o něco velice vážného. A taky že ano - když uviděl, v jakém stavu je jeho kmotřenec, bylo mu jasné, že musí dostat Jacka a Sue taky pryč. Sue dostat pryč stihl, ale když chtěl o dvě minuty později přenést i Jacka, nedokázal to. Pochopil, co to znamenalo - jeho švagr byl mrtvý. Zatracená nutná pauza mezi přenášením osob na dálku...

Uvědomoval si také, že Sue byla zraněná. A to velice vážně. Po tom, co se snažil přenést Jacka, se pokusil uzdravit Sue. Úplně ho vyděsilo, když zjistil, že to nejde! Jeho sestra nesměla umřít!

 

Sue se dívala Chrisovi do jeho uplakaných očí.

Mami, neopouštěj mě," naznačil vyděšeně.

„Tohle já neovlivním, broučku. Pokud to tak bůh chce, tak to tak má být..."

„Ne, tohle neberu... bojuj, prosím..."

„Je mi to líto, zlatíčko. Miluji tě. I tvůj otec tě miluje. Pamatuj na to... pamatuj, milujeme tě..."

„Mami," hlesl Chris šokovaně. Tohle ne... TOHLE PŘECE NEJDE!

Chris zoufale chytil košili své matky a zoufale s ní zatřásl.

„Prober se, prosím! Neodcházej, ne..."

V příštím okamžiku Leo Chrise pevně objal a odtáhl ho od Sue.

Věděl jen to, že musí Sue přenést opět na to samé místo, odkud ji přenesl sem. Bolelo to, ale neměl jinou možnost. Cítil se hrozně, když zjistil, že ji nedokáže vyléčit. Takovou potupu ještě nezažil, byla to zrada jeho vlastních schopností. Zrada jeho krve... nedokázal to.

Nedokázal zachránit svou vlastní sestru.

 

***

Chris si nebyl pak schopen vybavit přesněji následující události. Během několika dnů byl pohřeb se všemi poctami FBI. Všechno to prožíval jako v mlžném oparu.

 

Leo začal řešit, co s Chrisem. Věděl, že si ho nesmí nechat u sebe. Jako světlonoš to měl zakázané. To byla další zrada jeho práce, jeho krve. Okamžitě mu bylo jasné, kam Chrise pošle. Nemusel si nijak domýšlet, že Chris bude proti. Chris určitě nebude chtít jít ke svým biologickým rodičům...


Podobné články:
11. kapitola k Dedičovi Zla
13. kapitola od Lyliann
14. kapitola k Dědici zla
15. kapitola od Lyliann
17. kapitola od Lyl
18. kapitola - Příčná ulice
19. kapitola od Lylianny
2. kapitola od Blackes
21. kapitola - dohoda
28. kapitola Komplikace
3. kapitola - hrozné zistenie a následujúce události
34. kapitola - Název není znám :)
4. kapitola - rodinný rozhovor
40. kapitola - konec ochutnávky a konec 40. kapitoly :)
40. kapitola - ochutnávka
60. kapitola - Alexův životní omyl
66. kapitola - celá
68. kapitola celá
7. kapitola ke kčv
7. kapitola - Nočný rozhovor
8. kapitola od Cissy
9. kapitola od Lyliann

Komentáře:

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět: