Doporučujeme: Italo.cz | Stahovač videí z YouTube | Snadné sdílení souborů | Služby pro Váš web | Zkus to jinak - logicky | Zkracovač dlouhých adres | Měření rychlosti internetu

Cissyn blog — Fantazie nevede k šílenství

3. kapitola - hrozné zistenie a následujúce události

Datum: 17. 4. 2007 20.57 | Autor: Valery - presunuto | 6526× | Kategorie: Dědic zla | Komentáře: 0

Harry si povzdychol.Akoby toho nebolo dosť.Nielenže sa dozvedel to o svojej rodine,ale Voldemortov syn mu bude otravovať život.

Tak to sa mi ten nový rok pekne začína.

Pomyslel si Harry a pobral sa s ostatnými smerom k hradu. Onedlho už sedeli všetci,samozrejme okrem prvákov,vo Veľkej sieni.

Harry sedel pri Nevillovi a úplne ignoroval ľútostné pohľady svojich priateľov.Napokon sa začalo triedenie,ktoré harry absolútne nevnímal.Celý čas znudene hľadel na stenu za profesorským stolom.

Keď sa triedenie skončilo Dumbledor vstal a povedal:

"Takže,všetkých vás vítam v ďaľšom školsokm roku.Dúfam že sa tu bude novým študentom páčiť.Ako ste si iste mnohí všimli,učiteľský zbor dostal novú posilu.Preto chcem srdečne privítať nového profesora Obrany proti čiernej mágii,profesora Riddla." povedal a ozval sa búrlivý potlesk,ku ktorému sa Harry,Hermiona,Neville a všetci Weasleyovci samozrejme nepridali.

Harry úkosom pozrel na svojich priateľov a videl na ich tvárach znepokojené výrazy.Ďaľej nasledovala už len večera a čas spánku.

Harry sa zobudil do ďaľšieho dňa svieži a s dobrou náladou.Bola totiž nedeľa,čo znamenal že sa zatiaľ nemusel obávať hodiny s profesorom Riddlom.

Ron ešte spal a Harry ho nemal v úmysle budiť.Potichu sa obliekol a odišiel.

Vybral sa rovno do veľkej siene na raňajky. Sieň bola pomerne prázdna,čomu sa Harry veľmi nedivil,pretože bolo len šesť hodín.

Harry si sadol za úplne prázdny Chrabromiský stôl a na tanier si naložil slušnú kopu jedla:vajíčka,toasty a čokoládový koláč.

Potom pohľadom zablúdil na profesorský stôl.Dumbledor sa o niečom rozprával s McGonnagalovou a Snape naopak s Riddlom.Hagrid v sieni nebol,rovnako ako ostaní členovia učiteľského zboru.

Harry mal v pláne ísť za Dumbledorom a poprosiť ho o povolenie ísť do Zakázaného oddelenia v knižnici.Harry totiž dúfal že tam nájde hocičo čo by mu pomohlo v hľadaní jeho rodiny.

Harry rýchlo zjedol tu kopu jedla a vstal.Rozhodol sa že sa Dumbledora opýta skôr ako sa do Veľkej siene nahrnú ostatní študenti.

Harry prešiel až k profesorskému stolu a odkašlal si.Všetci boli totiž ešte stále zabraní do rozhovorov a očividne si ho nevšimli.

"Pán Potter,potrebujete niečo?" spýtala sa profesorka McGonnagalová.

"Ehm...chcel by som sa spýtať na niečo pána riaditeľa." povedal harry nesmelo.

"Ano,Harry?Ako ti môžem pomôcť?" spýtal sa ho Dumbledor a prepichoval ho skúmavým pohľadom.

"Ja...no,chcel som sa spýtať že či by ste mi nedali povolenie do Zakázanej časti,v knižnici." povedal Harry a tým na seba upozornil aj Snapa s Riddlom.

Dumbledor sa mierne zamračil a povedal:

"Obyčajne povolenie neudeľujeme študentom ktorí majú menej ako sedemnásť rokov,ale myslím že v tomto prípade by sme mohli urobiť výnimku.Dám ti to povolenie ísť do Zakázanej časti,kedykoľvek to budeš potrebovať Harry,ale nevyber si niečo nevhodné,lebo v tom prípade by som ti musel túto výsadu odobrať."

"Samozrejme pán profesor,ďakujem." povedal Harry keď mu Dumbledor podával malý kúsok pergamenu,ktorý mal zaniesť madam Pinceovej.

Dumbledor s McGonnagalovou sa dali znova do rozhovoru a tak harry,sledovaný párom modrých očí odišiel z Veľkej siene.

Daniel  a vôbec všetci smrťožrúti už vedeli o tom že chlapec nie je synom Potterovcov.Severus bol ich špionom a všetko im povedal.Všetkých to značne prekvapilo a jeho otec ho poveril tým aby zistil pravdu o tom čo je Potter vlastne zač.

Potom sa mal vrátiť naspäť a všetko mu povedať. Pôvodne malísť do Rokfortu Lucas,ale ten bol na to ešte príliš neskúsený a o Simone ani nehovoriac.Marion išla na akciu s ostatnými smrťožrútmi,takže to ostalo na ňom.A najmladší z rodiny bol už roky nezvestný.Dobre si pamätal na svojho najmladšieho brata.Videl ho len raz a to deň predtým než záhadne zmizol.Od toho dňa ho otec s matkou neprestajne hľadali až dovtedy,kým im vedúca sirotčinca,v ktorom údajne bol nepovedala že chlapec zomrel.Daniel si dobre pamätal na otcov hnev a aj na matkin smútok.

Daniel pokrútil hlavou a znovu sa začal venovať svojim raňajkám.

Harry zatiaľ nestrácal čas a nasmeroval si to rovno do knižnice.Ako predpokladal madam Pinceová už sedela za svojim pultom ,čítala noviny a popíjala kávu.

Harry k nej pristúpil a bez slova jej podal malý kúsok pergamenu.

Pinceová chvíľu kontrolovala rukopis a keď nenašla žiadny "kaz" s veľkou nevôľou sa zdvihla a odviedla ho do Zakázanej časti.

"Nezabudnite knihy vždy uložiť na miesto z kade ste ich vybrali.Nezoraďovala som ich celý mesiac na to aby mi ich banda študentov,čo sa nevedia chovať poprehadzovala." povedala prísne,predtým než odišla.

Harry len prevrátil očami.Tá žena bola skutočne fanatička.Harry sa pousmial a potom si začal prezerať jednotlivé knihy,starostlivo zoradené podľa abecedy,v policiach.

Hľadal už skoro trištvrte hodiny a stále nič.Zrazu mu zrak padol na poriadne hrubú knihu v zelenej,koženej väzbe.

To je zvláštne.Pred chvíľou som si tú policu prezeral a tú knihu som tam nevidel.

Pomyslel si Harry a vytiahol ťažkú knihu.Po tom čo si prečítal jej názov od údivu zabudol zavrieť ústa.Na knihe bolo totiž strieborným písmom napísané:

Kniha dedičov Salazara Slizolina

Harry chvíľu na knihu bez slova zízal a napokon sa odvážil ju otvoriť.Hneď na prvej strane ho čakalo prekvapenie.Strana bola totiž na prvý pohľad úplne prázdna,ale keď sa jej Harry dotkol na strane sa začal objavovať text:

Vitaj,najmladší dedič Salazara Slizolina.

Ak čítaš túto knihu,znamená to že si dovršil pätnásty rok života a si schopný naučiť sa starovekej mágii,ktorá patrí už od praveku ušľachtilému rodu Salazara Slizolina.Z umením mágie v tejto knihe,zaobchádzaj veľmi opatrne.

               S pozdravom Salazar Slizolin.

Harry,ktorý sa nevedel z toho šoku spamätať vypadla kniha zruky a so zadunením spadla na zem.

Harry si to nevšímal.Po tvári sa mu rozkotúľali slzy.Tá kniha mu všetko objasnila.Jeho rodičom nie je len tak niekto na zlej strane,je to totiž samotný Voldemort!

Harry sa pri tej myšlienke roztriasol.To predsa nemohla byť pravda!On nemohol byť najmladším dedičom Slizolina,nemohol byť Voldemortovým najmladším synom!!

Harry si zobral knihu znova do ruky a hneď sa dozvedel že to pravda je.Prelistoval totiž celú knihu  a na konci sa nachádzal rozsiahli rodokmeň.Harry prstom prechádzal po jednotlivých menách až sa napokon dostal na koniec rodokmeňa,kde bolo napísané jeho meno a v zátvorke meno:Samuel Riddle.

Harry už prepukol v naozjstný plač,schytil knihu a vybehol z knižnice.Mal v pláne ísť sa čo najskôr utopiť do jazera.To zistenie ho doslova úplne zničilo.

Kým bežal,vôbec nedával pozor na cestu a preto si nevšimol Daniela,ktorý kráčal smerom k svojej pracovni.harry doňho celou silou vrazil a obaja spadli na zem.

Daniel sa naštvane postavil a už sa chystal na harryho poriadne nakričať,keď si zrazu všimol knhy,ležiacej na zemi.harry videl ako sa mu zreničky zúžili a Daniel ho následne prudko od seba odstrčil,takže Harry znova dopadol na zem.

"Okamžite za mnou,Potter." zavrčal na Harryho a zobral knihu zo zeme.

Harry ktorý bol ešte mierne otrasený z pádu vstal. Mal strach byť s Danielom osamote.A zvlášť teraz,keď sa dozvedel že je jeho brat,nevedel ako sa má k nemu správať.

"Nepočuli ste ma Potter?!" spýtal sa ho Daniel podráždene a tým Haryho donútil zrýchliť krok.

Po chvíli prišli k Danielovej pracovni a Daniel švihnutím prútika otvoril dvere.Následne Harryho strčil dovnútra a za oboma zamkol dvere.

Harry ho vydesene sledoval.

"Neviem ako sa k vám táto kniha dostala,Potter,ale môj otec nerešpektuje krďeže a čo sa týka takejto vzácnej knihy,tak to už vôbec nie.Buď mi poviete kto vám ju dal a ako sa tomu človeku podarilo dostať do otcovho sídla a ukradnúť ju alebo pôjdeme spoločne za otcom a on to z vás vytiahne po dobrom či po zlom.Dúfam že si uvedomujete aké následky by malo vaše stretnutie s ním." povedal hrozivo.

Harry sa znova roztriasol.Samozrejme že vedel čo by znamenalo stretnutie z jeho otcom a rozhodne nemal chuť sa s ním stretnúť.

"Tak čo?Poviete mi to?"

"Ja...ja,som ju našiel v Zakázanom oddelení.Keď som prvý krát kontroloval police,nikde som ju nevidel,ale potom sa tam zrazu objavila." vykoktal Harry.

"Vážne?Ak je to teda tak ako hovoríte,tak sa v tej knihe po otvorení objavil nejaký text,nemám pravdu?tak čo sa v nej písalo?" spýtal sa Daniel s uškrnom.

"Ja...nepamätám si ho celý." skúsil sa Harry vykrútiť ale v tej chvíli k nemu Daniel pristúpil a strelil mu poriadne silnú facku,po ktorej Harrymu začala tiecť krv z nosa.

"Na tom texte závisí tvoj život,takže ti radím aby si si spomenul."zasyčal Daniel.

"Písalo sa tam len...Vitaj dedič Slizolina a ešte niečo ale ja...už si to vážne nepamätám." dostal zo seba Harry medzi vzlykmi.

"To nemôže byť pravda." krútil Daniel hlavou.Ak to bolo tak ako si myslel,tak to musel okamžite oznámiť otcovi a matke.

"Ostaň tu,kým sa nevrátim." prikázal Harrymu a premiestnil sa....


Podobné články:
11. kapitola k Dedičovi Zla
13. kapitola od Lyliann
14. kapitola k Dědici zla
15. kapitola od Lyliann
17. kapitola od Lyl
18. kapitola - Příčná ulice
19. kapitola od Lylianny
2. kapitola od Blackes
21. kapitola - dohoda
28. kapitola Komplikace
34. kapitola - Název není znám :)
4. kapitola - rodinný rozhovor
40. kapitola - konec ochutnávky a konec 40. kapitoly :)
40. kapitola - ochutnávka
60. kapitola - Alexův životní omyl
66. kapitola - celá
68. kapitola celá
7. kapitola ke kčv
7. kapitola - Nočný rozhovor
8. kapitola od Cissy
9. kapitola od Lyliann


Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět: